Facebook Sayfasındaki Tüm Videoların Linklerini Listeleme

Merhabalar, birçoğunuz video download işlemi yapıyorsunuz. Kimi arkadaşlar arşiv yapıyorlar kimi arkadaşlar youtuber lık yaptıkları için toplu video paketlerine ihtiyaç duyuyor. Normalde Internet Download Manager veya savefrom.net gibi online video indirme playformları ile ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.
Ama bu konum kanal kopyamak isteyen arkadaş için faydalı olacaktır. Bir facebook kanalındaki tüm videoları çekip editlemek isteyen arakdaşların buna ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.
Şimdi ben facebooktaki Piskopat isimli abimizin videoları üzerinden basit örnek vereceğim. Kişinin veya sayfanın Videolar kısmına girin (https://www.facebook.com/officialpiskopat/videos), videoların bir kısmı listeleniyor. Videoların altındaki Daha Fazlasını Göster butonuna tıklayarak daha fazla videoyu sayfaya alın.

Videoların tamamı listelenene kadar bu işlemi tekrarlayın.
Videoların sonuna kadar gelince :
herhangi bir yere Sağ Tık layarak gelen menüden (Öğeyi Denetele – İncele) gibi bir seçenek vardır, ona tıklayın. Veya F12 tuşu ile de Denetim ekranını açabilirsiniz. Açılan ekranda Konsol-Console bölümüne geçin. Öncelikle facebook a Jquery class ını include edelim. (Facebook un kendi içinde vardır fakat facebook u fazla incelemedim, Jquery parametresini bilmiyorum)
Jquery Class: jquery.js
Bu linkten aldığınız kodu yapıştırın.
Ardından bu kodu yapıştırın.
JS Source:

var link_container = ""; 
$('table.uiGrid tr td div._u3y div._3v4h a').each(function() {
	var link =  $( this ).attr( "href" );
	link_container += "https://www.facebook.com"+link+"\n<br>";
 
});
$('body').html(link_container);

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>